Tworzymy piękne stalowo-szklane drzwi, parawany i ściany

100% HANDMADE. 100% POLSKI DESIGN. 100% POLSKI PRODUKT.
Metaloplastyka Sophie Homestyle to kontrukcje wykonane z profili stalowych, malowanych proszkowo. Dzięki w pełni manufakturalnej produkcji mają one niepowtarzalny charakter nawiązujący do postindustrialnej estetyki wnętrz loftowych. Każda z naszych realizacji tworzona jest na indywidualne zamówienie, co przeważa o ich unikatowości. Używamy najwyższej jakości materiałów, począwszy od profilii stalowych i szkła, a kończywszy na silikonach. Ze względu na ręczne wykończenie nasze kontrukcje dalekie są od wygładzonych masowych produkcji oferowanych przez sieci marketów meblowych. Loftowy styl uzyskujemy za pomocą ręcznego spawania ram i obsadzania szkła. Stosowane przez nas rozwiązania w razie konieczności umożliwiają łatwą wymianę szyb. W zależności od potrzeb naszych klientów stosujemy także lustra, szkło bezpieczne lub podwójne szklenie, natomiast szeroka paleta farb pozwala nam sprostać najbardziej wymagającej kolorystyce wnętrz naszych klientów.

Nasz warsztat ślusarski

Posiadamy własny warsztat ślusarski, gdzie powstają elementy wyposażenia wnętrz ze stali. Wykonujemy w nim przeszklone drzwi, ściany, ogrody zimowe i różnego rodzaju przepierzenia malowane ręcznie lub proszkowo, w szerokiej palecie kolorów.

Portrety kunsztu

Koncentrując się na minimalizmie, prostocie i jakości, Sophie Homestyle produkuje unikatowe elementy, odzwierciedlające wyrafinowane poczucie elegancji i eklektyzmu, które potęguje wraz z upływem czasu.

Metal

Dzięki zastosowaniu profili stalowych nasze produkty cechuje trwałość i ponadczasowa elegancja. Dla zabezpieczenia powierzchni metalowych domyślnie stosujemy nakładaną ręcznie lub proszkowo głęboko matową powłokę lakierniczą, która eksponuje loftowy charakter konstrukcji. Zachęcamy także klientów do stosowania powłok kolorowych z dostępnej palety RAL.
Przeszklone konstrukcje Sophie Homestyle mogą być zabudową stałą, przesuwną lub oba sposoby można łączyć ze sobą oraz z drzwiami. Pozwalają one na lepszą komunikację pomiędzy funkcjonalnymi strefami przestrzeni w różnych typach wnętrz - prywatnych i komercyjnych.
Wykończenie w innym kolorze / innym rodzajem farby realizujemy i wyceniamy indywidualnie.

Szkło

W naszych realizacjach stosujemy przede wszystkim:
SZKŁO OKIENNE – szkło płaskie, transparentne,
SZKŁO HARTOWANE - o większej wytrzymałości mechanicznej i większej odporności na powierzchniową różnicę temperatur, przy rozbiciu szkło to rozpada się na małe kawałeczki o nieostrych krawędziach,
SZKŁO KLEJONE (bezpieczne) - w wypadku jego stłuczenia, warstwy folii zabezpieczają przed przebiciem i utrzymują kawałki szkła w niezmienionej pozycji,
SZKŁO ZESPOLONE - instalacja składająca się z dwóch tafli szkła, rozdzielonych ramką dystansową, która tworzy przestrzeń między szybami, stosowane głównie w konstrukcjach zewnętrzych, ze wzgledu na właściwości akustyczne.
Na życzenie stosujemy wersje półprzejrzyste: mleczne, piaskowane oraz tafle lustrzane, lub szkło barwione w masie. Sophie Homestyle oferuje także szkło artystyczne, odlewane na indywidualne zamówienie, które pozwala uzyskiwać niepowtarzalne efekty spełniające najbardziej wymagające oczekiwania klientów.

Zrealizuj z nami swoją koncepcję - złóż zamówienie!

Przyjmujemy zamówienia na konstrukcje metaloplastyczne tworzone indywidualnie dla potrzeb klienta (wymiary dowolne). Jeśli nie masz sprecyzowanego pomysłu, chętnie doradzimy i stworzymy projekt. Wystarczy przesłać do nas zdjęcia i wymiary miejsca, w którym ma się dany produkt znaleźć oraz ewentualne sugestie/ inspiracje. Stworzymy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie - staramy się sprostać wszelkim wyzwaniom stawianym przez naszych klientów i spełniać ich marzenia!

Przykładowe realizacje zamówień indywidualnych

Loftowe ściany
_MG_0671
Wiatrołap typu loft
_MG_3525_editLF
Drzwi loft przesuwne dwuskrzydłowe
23847521_1527519627341331_7253301718185280997_o
Lustra i parawany typu frame/loft
16797671_1261533137273316_487455100540756425_o
Drzwi loft przesuwne
23737633_1523023771124250_3168939984697371577_o
Drzwi loft otwierane tradycyjnie
_MG_3634-HDR_editLF-2
Loftowe przeszklenia aneksów
metaloplastyka realizacja 07
Ściana loft z drzwiami przesuwnymi
01
Przeszklenia loft aneksów
1