ODKRYJ DRZWI, ŚCIANY I PARAWANY
ZE STALI I SZKŁA

by Sophie Homestyle
Est. 2013

przewiń w dół

Tworzymy piękne stalowo-szklane drzwi, parawany i ściany

100% HANDMADE. 100% POLSKI DESIGN. 100% POLSKI PRODUKT.

Witamy w świecie SOPHIE HOMESTYLE

100% HANDMADE. 100% POLSKI DESIGN. 100% POLSKI PRODUKT.
Od 2013 roku tworzymy wyjątkowe projekty architektoniczne w Monako, na Riwierze Francuskiej i w Szwajcarii oraz jedyne w swoim rodzaju metalowo - szklane drzwi/konstrukcje wewnętrzne oraz designerskie stoły wykonane w Polsce i Monako dla europejskiej klienteli.
Naszym celem jest wprowadzenie tradycji jakości i unikatowości do wszystkich miejsc, które nazywamy domem.
"Kocham cię Sophie Homestyle. Jesteś tym, co mnie ekscytuje na przyszłość. Podtrzymujesz moje ambicje. Moje serce jest pełne dzięki Tobie."
Dominika Pomarańska

Portrety kunsztu

Koncentrując się na minimalizmie, prostocie i jakości, Sophie Homestyle produkuje unikatowe elementy, odzwierciedlające wyrafinowane poczucie elegancji i eklektyzmu, które potęguje wraz z upływem czasu.
"Metaloplastyka daje domom prawdziwy czynnik wow"

Dominika Pomarańska

Nasz warsztat ślusarski

Posiadamy własny warsztat ślusarski, gdzie powstają elementy wyposażenia wnętrz ze stali. Wykonujemy w nim przeszklone drzwi i ściany oraz różnego rodzaju przegrody malowane proszkowo w szerokiej gamie kolorystycznej RAL lub ręcznie złocone i posrebrzane.
"Prostota jest szczytem wyrafinowania"

Leonardo da Vinci

Metal

Dzięki zastosowaniu profili stalowych nasze produkty cechuje trwałość i ponadczasowa elegancja. Dla zabezpieczenia powierzchni metalowych domyślnie stosujemy nakładaną proszkowo głęboko matową powłokę lakierniczą, która eksponuje loftowy charakter konstrukcji.
Przeszklone konstrukcje Sophie Homestyle mogą być zabudową stałą, przesuwną lub oba sposoby można łączyć ze sobą oraz z drzwiami. Pozwalają one na lepszą komunikację pomiędzy funkcjonalnymi strefami przestrzeni w różnych typach wnętrz - prywatnych i komercyjnych.

Szkło

W naszych realizacjach stosujemy następujące rodzaje szkła:
Szkło FLOAT (zwykłe szkło) - jest podstawowym rodzajem szkła. Jest przeźroczyste, bezbarwne i idealnie gładkie. Na krawędziach lekko zielonkawe lub niebieskawe, ze względu na obecność tlenków żelaza w masie szklanej. Jego przepuszczalność jest uzależniona od grubości.
Dostępne grubości: 4,5,6,8 mm

Szkło

Szkło ANTISOL - Szkło barwione w masie. Intensywność koloru szkła uzależniona jest od jego grubości – im grubsze szkło, tym kolor jest intensywniejszy a przeźroczystość się zmniejsza.
Nazywane jest również szkłem przeciwsłonecznym ponieważ pochłania promieniowanie świetlne i cieplne.
Dostępne grubości:
Brązowy – 4,5,6,8 mm
Grafitowy – 4,5,6,8 mm
Czarny – 4,6,8 mm

Szkło

Szkło SUPER BIAŁE - Jest pochodną szkła float, które zostało całkowicie odbarwione –zredukowany całkowicie zielonkawy odcień. Ten rodzaj szkła posiada większą zdolność przepuszczania promieni świetlnych a także jest bardziej transparentny. Wykorzystuje się go m.im. przy produkcji mebli, drzwi, ze względu na maksymalną przejrzystość oraz doskonałym odwzorowaniu przedmiotów i kolorów.
Dostępne grubości: 4,5,6,8 mm

Szkło

Szkło STOPSOL - Szkło float powleczone powłoką odbijającą światło – refleksyjną. Chroni pomieszczenia przed nadmiernym przegrzewaniem, Powierzchnia szkła daje efekt lustrzanego odbicia, co zapewnia bardzo duży komfort prywatności. Ten rodzaj szkła znajduje zastosowanie we wnętrzach przy wydzielaniu ścianek działowych oraz wszędzie tam gdzie ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.
Dostępne grubości w odcieniu brązu: 4 i 6 mm

Szkło

Szkło ZBROJONE - Szkło podstawowe jest materiałem kruchym i delikatnym. Aby zyskać na wytrzymałości zostaje ono zbrojone siatką metalową. W przypadku pęknięcia nie rozsypuje się na małe kawałki a utrzymuje się na stalowej siatce. W dawniejszych czasach było stosowane jako szkło bezpieczne, dziś – rzadziej wykorzystywane – służy już wyłącznie celom dekoracyjnym w surowych, loftowych wnętrzach.
Dostępne grubości: 6,8,10 mm

Szkło

Szkło LAMINOWANE BEZPIECZNE BEZBARWNE - Wykonane standardowo ze szkła typu „float”. Powstaje poprzez trwałe sklejenie 2 tafli szklanych za pomocą specjalnej folii (w tym przypadku bezbarwnej). Nazywane jest szkłem bezpiecznym, ponieważ w przypadku rozbicia się szkła/ stłuczenia nie rozpada się, lecz trzyma się na folii.
Dostępne grubości:
2.2.1
3.3.1

Szkło

Szkło LAMINOWANE BEZPIECZNE MLECZNE - Wykonane standardowo ze szkła typu „float”. Powstaje poprzez trwałe sklejenie 2 tafli szklanych za pomocą specjalnej folii mlecznej. Nazywane jest szkłem bezpiecznym, ponieważ w przypadku rozbicia się szkła/ stłuczenia nie rozpada się, lecz trzyma się na folii. Ten rodzaj szkła zapewnia większą prywatność, a zastosowana mleczna folia jest chroniona przed uszkodzeniami poprzez szkło.
Dostępne grubości:
2.2.1
3.3.1

Szkło

Szkło ORNAMENTOWE (wzór koniczynka / kocie łapki / kora bezbarwna) - Jest to rodzaj bezbarwnego szkła ornamentowego o grubości 19 mm, z wyróżniającą się trójwymiarową powierzchnią. Cechą charakterystyczną szkła ornamentowego jest mnogość wzorów do wyboru, charakteryzuje się również odpornością mechaniczną oraz wysoką przepuszczalnością światła naturalnego.
Dostępna grubość: 19 mm

Szkło

Lustro STANDARDOWE SREBRNE lub pokryte warstwą odbijającą światło W ODCIENIU BRĄZU albo GRAFITU.
Dostępne grubości:
lustro srebrne - 2,3,4,5,6 mm
brąz / grafit - 4 mm

Szkło

Lustro MORENA - Typ lustra o efekcie „postarzałego”, jakby nadszarpniętego zębem czasu. Jest to forma dekoracji szkła poprzez użycie związków srebra, uzyskujące szeroką paletę barw i odcieni układających się w przestrzenne i iluzoryczne struktury.
Dostępna grubość: 4 mm

Szkło

Szkło FLUTES - Typ szkła ornamentowego. Powstaje w procesie ciągłego walcowania. Podgrzana tafla zostaje przepuszczona pomiędzy walcami. Jeden z nich posiada pasiasty wzór i wytłacza go na jej powierzchni. Dostępny jest w wersji bezbarwnej i piaskowanej, półprzeziernej - gdzie walcowany wzór w paski jest jednocześnie matowy (mleczny). Swoje zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie ważna jest dyskretna prywatność połączona z efektem rozproszonego światła.
Dostępna grubość: 4 mm
Kolekcja RIWIERA FRANCUSKA

SZKŁO RĘCZNIE ZDOBIONE

Prezentujemy Państwu w pełni ręcznie dekorowaną płatkami metali kolekcję szkła RIWIERA FRANCUSKA by Sophie Homestyle.
Szkło można zamawiać w dowolnych rozmiarach jako wypełnienie drzwi i ścian metaloplastycznych ale również całych ścian, prysznicy, mebli i wielu innych.
Szkło jest dostępne w czterech kolorach:
złoto
srebro
miedź
miedź antyczna
Kolekcja RIWIERA FRANCUSKA

UCHWYTY DO DRZWI - zestaw 2 sztuk

STANDARD W KOLORZE ZŁOTYM 60 X 10 CM, 2 SZTUKI
Ręcznie dekorowane płatkami metali. Każdy egzemplarz jest UNIKATOWY i projektowany na indywidualne potrzeby zamawiającego. Uchwyty mogą mieć spersonalizowany rozmiar i kolor. Dostępne w czterech metalicznych odcieniach:
złoto
srebro
miedź
miedź antyczna
Cena 400 euro za 2 sztuki

Zrealizuj z nami swoją koncepcję!

Przygotujemy wycenę tworzonych indywidualnie dla potrzeb klienta konstrukcji metaloplastycznych (wymiary dowolne). Jeśli nie masz sprecyzowanego pomysłu, chętnie doradzimy i stworzymy projekt. Wystarczy przesłać do nas zdjęcia i wymiary miejsca, w którym ma się dany produkt znaleźć oraz ewentualne sugestie/ inspiracje. Zaprojektujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie - staramy się sprostać wszelkim wyzwaniom stawianym przez naszych klientów i spełniać ich marzenia!

  KONTAKT:
  office@sophiehomestyle.com
  tel.: FR +33 6 81 43 50 68 - numer obowiązujący na całą Europę, także whatsapp. W razie niedogodności prosimy o sms a oddzwonimy.
  C1907CCF-EA56-473F-94DF-94ED2DE6A67C
  01
  03
  Zrzut ekranu 2019-05-22 o 14.37.30
  Zrzut ekranu 2019-05-22 o 14.51.53
  04
  05
  Zrzut ekranu 2019-05-22 o 14.37.57