Tworzymy piękne stalowo-szklane drzwi, parawany i ściany

100% HANDMADE. 100% POLSKI DESIGN. 100% POLSKI PRODUKT.
Metaloplastyka Sophie Homestyle to konstrukcje wykonane z profili stalowych, malowanych proszkowo. Dzięki w pełni manufakturalnej produkcji mają one niepowtarzalny charakter nawiązujący do postindustrialnej estetyki wnętrz loftowych. Każda z naszych realizacji tworzona jest na indywidualne zamówienie, co przeważa o ich unikatowości. Używamy najwyższej jakości materiałów, począwszy od profilii stalowych i szkła, a kończywszy na silikonach. Ze względu na ręczne wykończenie nasze kontrukcje dalekie są od wygładzonych masowych produkcji oferowanych przez sieci marketów meblowych. Loftowy styl uzyskujemy za pomocą ręcznego spawania ram i obsadzania szkła. Stosowane przez nas rozwiązania w razie konieczności umożliwiają łatwą wymianę szyb. W zależności od potrzeb naszych klientów stosujemy także lustra, szkło bezpieczne lub podwójne szklenie, natomiast szeroka paleta farb pozwala nam sprostać najbardziej wymagającej kolorystyce wnętrz naszych klientów.

Nasz warsztat ślusarski

Posiadamy własny warsztat ślusarski, gdzie powstają elementy wyposażenia wnętrz ze stali. Wykonujemy w nim przeszklone drzwi, ściany, ogrody zimowe i różnego rodzaju przepierzenia malowane ręcznie lub proszkowo, w szerokiej palecie kolorów.

Portrety kunsztu

Koncentrując się na minimalizmie, prostocie i jakości, Sophie Homestyle produkuje unikatowe elementy, odzwierciedlające wyrafinowane poczucie elegancji i eklektyzmu, które potęguje wraz z upływem czasu.

Metal

Dzięki zastosowaniu profili stalowych nasze produkty cechuje trwałość i ponadczasowa elegancja. Dla zabezpieczenia powierzchni metalowych domyślnie stosujemy nakładaną ręcznie lub proszkowo głęboko matową powłokę lakierniczą, która eksponuje loftowy charakter konstrukcji. Zachęcamy także klientów do stosowania powłok kolorowych z dostępnej palety RAL.
Przeszklone konstrukcje Sophie Homestyle mogą być zabudową stałą, przesuwną lub oba sposoby można łączyć ze sobą oraz z drzwiami. Pozwalają one na lepszą komunikację pomiędzy funkcjonalnymi strefami przestrzeni w różnych typach wnętrz - prywatnych i komercyjnych.
Wykończenie w innym kolorze / innym rodzajem farby realizujemy i wyceniamy indywidualnie.

Szkło

W naszych realizacjach stosujemy następujące rodzaje szkła:
Szkło FLOAT (zwykłe szkło) - jest podstawowym rodzajem szkła. Jest przeźroczyste, bezbarwne i idealnie gładkie. Na krawędziach lekko zielonkawe lub niebieskawe, ze względu na obecność tlenków żelaza w masie szklanej. Jego przepuszczalność jest uzależniona od grubości.
Dostępne grubości: 4,5,6,8 mm

Szkło

Szkło ANTISOL - Szkło barwione w masie. Intensywność koloru szkła uzależniona jest od jego grubości – im grubsze szkło, tym kolor jest intensywniejszy a przeźroczystość się zmniejsza.
Nazywane jest również szkłem przeciwsłonecznym ponieważ pochłania promieniowanie świetlne i cieplne.
Dostępne grubości:
Brązowy – 4,5,6,8 mm
Grafitowy – 4,5,6,8 mm
Czarny – 4,6,8 mm

Szkło

Szkło SUPER BIAŁE - Jest pochodną szkła float, które zostało całkowicie odbarwione –zredukowany całkowicie zielonkawy odcień. Ten rodzaj szkła posiada większą zdolność przepuszczania promieni świetlnych a także jest bardziej transparentny. Wykorzystuje się go m.im. przy produkcji mebli, drzwi, ze względu na maksymalną przejrzystość oraz doskonałym odwzorowaniu przedmiotów i kolorów.
Dostępne grubości: 4,5,6,8 mm

Szkło

Szkło STOPSOL - Szkło float powleczone powłoką odbijającą światło – refleksyjną. Chroni pomieszczenia przed nadmiernym przegrzewaniem, Powierzchnia szkła daje efekt lustrzanego odbicia, co zapewnia bardzo duży komfort prywatności. Ten rodzaj szkła znajduje zastosowanie we wnętrzach przy wydzielaniu ścianek działowych oraz wszędzie tam gdzie ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.
Dostępne grubości w odcieniu brązu: 4 i 6 mm

Szkło

Szkło ZBROJONE - Szkło podstawowe jest materiałem kruchym i delikatnym. Aby zyskać na wytrzymałości zostaje ono zbrojone siatką metalową. W przypadku pęknięcia nie rozsypuje się na małe kawałki a utrzymuje się na stalowej siatce. W dawniejszych czasach było stosowane jako szkło bezpieczne, dziś – rzadziej wykorzystywane – służy już wyłącznie celom dekoracyjnym w surowych, loftowych wnętrzach.
Dostępne grubości: 6,8,10 mm

Szkło

Szkło LAMINOWANE BEZPIECZNE BEZBARWNE - Wykonane standardowo ze szkła typu „float”. Powstaje poprzez trwałe sklejenie 2 tafli szklanych za pomocą specjalnej folii (w tym przypadku bezbarwnej). Nazywane jest szkłem bezpiecznym, ponieważ w przypadku rozbicia się szkła/ stłuczenia nie rozpada się, lecz trzyma się na folii.
Dostępne grubości:
2.2.1
3.3.1

Szkło

Szkło LAMINOWANE BEZPIECZNE MLECZNE - Wykonane standardowo ze szkła typu „float”. Powstaje poprzez trwałe sklejenie 2 tafli szklanych za pomocą specjalnej folii mlecznej. Nazywane jest szkłem bezpiecznym, ponieważ w przypadku rozbicia się szkła/ stłuczenia nie rozpada się, lecz trzyma się na folii. Ten rodzaj szkła zapewnia większą prywatność, a zastosowana mleczna folia jest chroniona przed uszkodzeniami poprzez szkło.
Dostępne grubości:
2.2.1
3.3.1

Szkło

Szkło ORNAMENTOWE (wzór koniczynka / kocie łapki / kora bezbarwna) - Jest to rodzaj bezbarwnego szkła ornamentowego o grubości 19 mm, z wyróżniającą się trójwymiarową powierzchnią. Cechą charakterystyczną szkła ornamentowego jest mnogość wzorów do wyboru, charakteryzuje się również odpornością mechaniczną oraz wysoką przepuszczalnością światła naturalnego.
Dostępna grubość: 19 mm

Szkło

Lustro STANDARDOWE SREBRNE lub pokryte warstwą odbijającą światło W ODCIENIU BRĄZU albo GRAFITU.
Dostępne grubości:
lustro srebrne - 2,3,4,5,6 mm
brąz / grafit - 4 mm

Szkło

Lustro MORENA - Typ lustra o efekcie „postarzałego”, jakby nadszarpniętego zębem czasu. Jest to forma dekoracji szkła poprzez użycie związków srebra, uzyskujące szeroką paletę barw i odcieni układających się w przestrzenne i iluzoryczne struktury.
Dostępna grubość: 4 mm

Zrealizuj z nami swoją koncepcję - złóż zamówienie!

Przyjmujemy zamówienia na konstrukcje metaloplastyczne tworzone indywidualnie dla potrzeb klienta (wymiary dowolne). Jeśli nie masz sprecyzowanego pomysłu, chętnie doradzimy i stworzymy projekt. Wystarczy przesłać do nas zdjęcia i wymiary miejsca, w którym ma się dany produkt znaleźć oraz ewentualne sugestie/ inspiracje. Stworzymy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie - staramy się sprostać wszelkim wyzwaniom stawianym przez naszych klientów i spełniać ich marzenia!

Przykładowe realizacje zamówień indywidualnych

Wystrój wnętrz komercyjnych
_MG_3641-1
Drzwi we wnętrzach komercyjnych
_MG_3693-1
Loftowe ściany
_MG_0671
Wiatrołap typu loft
_MG_3525_editLF
Drzwi loft przesuwne
23737633_1523023771124250_3168939984697371577_o
Drzwi loft przesuwne dwuskrzydłowe
23847521_1527519627341331_7253301718185280997_o
Lustra i parawany typu frame/loft
16797671_1261533137273316_487455100540756425_o
Ściana loft z drzwiami przesuwnymi
01
Przeszklenia loft aneksów
1
Drzwi loft otwierane tradycyjnie
_MG_3634-HDR_editLF-2
Loftowe przeszklenia aneksów
metaloplastyka realizacja 07