FAQ - ogólne

Jakie są koszty i sposoby dostawy?

Wszystkie zamówienia realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wysyłkę realizujemy na terenie POLSKI oraz do krajów UNII EUROPEJSKIEJ. Szczegóły w zakładce DOSTAWA.

Czas realizacji Zamówienia wynosi nie więcej niż 6 tygodni licząc od dnia otrzymania przez Sophie Homestyle zapłaty. W przypadku zamówienia kilku produktów termin ten może być dłuższy niż 6 tygodni i zostaje ustalony indywidualnie do zamówienia.

W zależności od ewentualnych indywidualnych ustaleń stron, czas realizacji Zamówienia może ulec wydłużeniu lub skróceniu.

W celu zamówienia drzwi lub okiennic należy: zmierzyć światło (otwór w ścianie, na którym mają zostać zamontowane ). Muszą być o 10 cm wyższe i szersze niż światło, np. jeśli mamy otwór o wymiarach: 80 cm szerokości na 200 cm wysokości, to powinniśmy zamówić drzwi/okiennice o wymiarach: 90 cm szerokości x 210 cm wysokości. Jeżeli otwór jest wysoki i nad nim mamy blisko sufit, to należy zamówić drzwi przysufitowe (prowadnica montowana jest do sufitu, a same drzwi są wysokie). Po ustaleniu wymiarów na naszej stronie za pomocą konfiguratora należy wybrać interesujący Państwa kolor i wzór oraz wprowadzić wymiary dzięki czemu zostanie obliczona cena zamówienia (dodatkowo do poniesienia będą koszty wysyłki). Teraz pozostaje tylko opłacić zamówienie i czekać na dostawę.

W celu zamówienia konstrukcji metaloplastycznej należy wypełnić formularz zamówienia indywidualnego – skontaktujemy się z Państwem tak szybko jak to możliwe i podamy wycenę oraz szczegóły realizacji.

W przypadku pomyłki podczas zakupu przez kreator na www (wybranie innego wzoru lub koloru) należy bezzwłocznie skontaktować się z firmą Sophie Homestyle i dokonać zmiany na wybrany przez klienta wzór lub kolor. Klient zgłaszając taką sytuację zbyt późno tj. w trakcie produkcji będzie musiał pokryć dodatkowe koszty związane ze zmianą zamówienia.

Towary sprzedawane przez Sophie Homestyle, w tym w szczególności drzwi, stanowią rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji Klienta oraz służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb w rozumieniu art. 38 pkt 3 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827). Są one rzeczami niepowtarzalnymi, wyprodukowanymi według indywidualnych życzeń i wytycznych Klienta, niebędącymi przedmiotem masowego obrotu. W związku z tym Klientowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy (zwrotu), której przedmiotem są powyższe Towary bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Klient ma prawo do pisemnego złożenia reklamacji jeśli otrzyma produkt z faktyczną wadą.

Reklamację należy złożyć mailowo na adres: office@sophiehomestyle lub pisemnie na adres: u. Ks. Jana Sitnika 3/22 01-410 Warszawa.
Reklamacja musi zawierać: imię, nazwisko, datę nabycia, nr zamówienia, opis reklamowanej usterki. Jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie firma Sophie Homestyle usunie usterkę w wyznaczonym terminie.

Empty section. Edit page to add content here.

FAQ - Barndoor: drzwi przesuwne & bezfutrynowe

Co muszę zrobić, żeby zamówić drzwi?

W celu zamówienia drzwi należy: zmierzyć światło (otwór w ścianie, na którym mają zostać zamontowane drzwi) – drzwi muszą być o 10 cm wyższe i szersze niż światło, np. jeśli mamy otwór o wymiarach: 80 cm szerokości na 200 cm wysokości, to powinniśmy zamówić drzwi o wymiarach: 90 cm szerokości x 210 cm wysokości. Jeżeli otwór jest wysoki i nad nim mamy blisko sufit, to należy zamówić drzwi przysufitowe (prowadnica montowana jest do sufitu, a same drzwi są wysokie). Po ustaleniu wymiarów drzwi na naszej stronie za pomocą konfiguratora należy wybrać interesujący Państwa kolor i wzór, następnie wybrać przesyłkę i gotowe. Teraz pozostaje tylko opłacić zamówienie i czekać na wymarzone drzwi.

Drzwi wykonane są z drewna sosnowego. Sosna to niesamowity rodzaj drewna, który po pomalowaniu bejcą zachowuje drzewny charakter, pięknie się wybarwia i pozwala podkreślić swoje usłojenie. Niesamowity zapach drewna sosnowego to dodatkowy atut, który sprawia, że stawiamy na ten wyjątkowy materiał. Sosna jest wytrzymała i doskonale sprawdza się w przypadku drzwi barndoor.

Standardowe drzwi mają grubość 4 cm. Nasze drzwi są masywne i solidne, dzięki temu dobrze wytłumiają i osłaniają oddzielane nimi pomieszczenia.

Drzwi występują w 14 niezwykłych wzorach i 10 kolorach. Można je zobaczyć w konfiguratorze na naszej stronie.

Standardowe drzwi z naszych linii barwione są bejcami w różnych kolorach, na razie posiadamy linię Basic składającą się aż z 10 soczystych barw, które nadają drzwiom piękny kolor pozostawiając widoczną strukturę drewna, taki efekt kochamy. Oczywiście możecie Państwo wybrać inny kolor drzwi i farbę, wykonamy każde zamówienie, ale zamówienia indywidualne są wyceniane jednostkowo, nie ma stałej ustalonej ceny za taką usługę, zależy ona od rodzaju i koloru wybranej farby.

Zamówienie drzwi w kolorze innym niż te proponowane w naszym konfiguratorze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak najbardziej wykonujemy takie zlecenia, ale są one wyceniane indywidualnie w zależności od rodzaju i koloru wybranej farby – skorzystaj z formularza zamówienia indywidualnego w zakładce BARNDOOR.

Klamka zarówno jak i cały zestaw okuć wykonana jest z metalu, który malujemy lakierem w kolorze czarny mat. Klamki wykonujemy ręcznie i każda klamka do każdych drzwi zarówno jak i komplet okuć wykonywane są ręcznie dla danego klienta. Sprawia to, że każde drzwi są niepowtarzalne i czuć w nich rękodzieło.

Drzwi barndoor mogą być zamykane na zamek, ale taką usługę klient wykonuje indywidualnie, nasze drzwi sprzedajemy jedynie z kompletem okuć bez zamków. W celach estetycznych radzimy nie montować zamka do drzwi barndoor żeby nie straciły swojego niepowtarzalnego klimatu. Jeśli potrzebują Państwo, żeby były zamykane to polecamy łańcuszek do drzwi lub skobel, wówczas drzwi zachowają swój stodolny charakter.

Nasze drzwi mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się jako drzwi łazienkowe i często takie wykonujemy. Wykonane są z sezonowanych desek pokrytych bejcą oraz lakierem, także taka ilość wilgoci jaka znajduje się w łazience nie jest im straszna.

Nie ma specjalnych zaleceń co do czyszczenia drzwi. Można je traktować tak samo jak meble drewniane, przecierać z kurzu ścierką z płynem do pielęgnacji drewna, ale nie jest to konieczne a najlepiej samą suchą szmatką. Można też myć je zwilżoną wodą ściereczką. Drzwi są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Bejcowane i lakierowane drewno jest zabezpieczone na etapie produkcji, nie trzeba niczym specjalnym impregnować go w trakcie użytkowania.

Samodzielny montaż jest bardzo prosty, TUTAJ można pobrać instrukcję montażu drzwi przesuwnych. Ujmując montaż w kilku słowach polega on na: przykręceniu deski drewnianej (wysyłamy ją razem z drzwiami) do ściany, przykręceniu do niej prowadnicy, która posiada nawiercone otwory, następnie nałożenie na prowadnicę drzwi z przykręconymi kółkami. Montaż drzwi bez futrynowych jest równie prosty. Należy zamontować drewnianą deskę (dostarczamy ją wraz z drzwiami i kompletem okuć) na jednej z krawędzi światła. Do przykręconej deski montujemy zawiasy, na których umieścimy drzwi.

Montaż naszych drzwi to przy spokojnym tempie pracy maksymalnie 2 godziny.

Narzędzia potrzebne do montażu to: wiertarka, śrubokręt, kołki rozporowe, wkręty, poziomica, czasem dwustronna taśma klejąca lub klej (w przypadku, jeśli podłoga jest bardzo twarda, np. gres to wówczas dolny prowadnik najlepiej jest przykleić do podłoża)

Czas oczekiwania na drzwi wynosi do 4 tygodni, znacznie szybciej możemy stać się ich właścicielami, gdy szybciej zdecydujemy się na zakup. Istotna przy czasie oczekiwania jest kolejność zamówień, oczekiwanie na drzwi zależy od aktualnego obłożenia zamówieniami.

Drzwi ważą ok 30 kg. Waga drzwi jest potwierdzeniem na ich jakość oraz wyjątkowość. Drzwi są wykonane w 100 % z litego drewna. Wyselekcjonowane do ich wykonania deski są grube i porządne, dlatego drzwi nie są lekkie.

Drzwi są tak zaprojektowane, że mimo swojej wagi otwierają się i zamykają z łatwością, z powodzeniem mogą być montowane w pokoju dziecięcym, każde dziecko poradzi sobie z ich otwieraniem i zamykaniem.

Mamy w ofercie 2 rodzaje systemów. Dalsza treść do wprowadzenia.

FAQ - Metaloplastyka

Z czego wykonane są drzwi?

Nasze drzwi wykonane są z metalowych profili i kątowników, które malujemy lakierem. Przeważnie wybieramy lakier czarny mat utrzymując konstrukcje w klimacie loftowym, ale zachęcamy do wyboru innych kolorów z palety RAL.

Standardowo mocujemy szybę przezroczystą. Można także wybrać dowolną inną szybę, czyli hartowaną, bezpieczną, dymioną, mleczną lub kolorową. Każda taka szyba jest droższa od zwykłej o 100 zł za każdy m² konstrukcji.

Szyba jest grubości 4 mm (taka sama jest szyba w oknach plastikowych) Jeśli chodzi o wysokość i szerokość szyby, to wynika ona z wybranej przez klienta konstrukcji. Szyba może być kwadratowa lub prostokątna, większa lub mniejsza, wszystko wg. upodobań klienta.

Szyba 4 mm montowana standardowo jest szybą optymalną, dokładnie taką samą szybę stosuje się w oknach plastikowych, dlatego nie ma potrzeby zamawiania szyby hartowanej lub bezpiecznej, co wiąże się z wyższym kosztem za konstrukcję. Szyby standardowe montujemy w domach, gdzie są dzieci w różnym wieku i nie jest to niebezpieczne. Prawdopodobieństwo zbicia takiej szyby jest takie samo jak zbicie szyby w oknie. Oczywiście możemy na życzenie klienta zamontować szybę bezpieczną klejoną (taka jak w szybach samochodowych)

Przeważnie wykonujemy konstrukcje w kolorze czarny mat, ale istnieje możliwość polakierowania konstrukcji na każdy dowolny kolor lakieru. Wszystko wg. gustu i upodobań klienta.

Konstrukcje malowane są ręcznie, w przypadku konstrukcji stosowanych w pomieszczeniach nie ma konieczności malowania proszkowego. Malujemy ręcznie, ponieważ zależy nam na pokazywaniu rękodzieła w naszych produktach. Na życzenie klienta możemy pomalować konstrukcję proszkowo, podwyższa to jednak koszt realizacji o 100 zł za każdy m²

Nie wykonujemy konstrukcji ze stali nierdzewnej

Konstrukcje jak najbardziej nadają się do stosowania na zewnątrz są wspaniałym elementem na taras i do ogrodu. Loftowego charakteru nadaje im pokrywająca je delikatnie rdza.

Konstrukcja nie wymaga specjalnego traktowania – czyścimy ją np mokrą gąbką, a przeszklenia ręcznikiem papierowym i płynem do mycia szyb.

Waga konstrukcji zależy od jej rozmiaru. Konstrukcje są bardzo solidne, 4 mm szyba i metal nadają wagi. Drzwi są bardzo porządne i wygodne w użytkowaniu.

Tak, można zamówić konstrukcję metaloplastyczną z samodzielnym montażem. Jest on bardzo prosty. TUTAJ można pobrać instrukcję montażu wraz ze zdjęciami na przykładzie wiatrołapu.

FAQ - Barndoor: okiennice

Co muszę zrobić, żeby zamówić okiennice?

W celu zamówienia okiennic należy wymierzyć wszystkie okna w domu, następnie wejść w zakładkę OKIENNICE na naszej stronie internetowej i wybrać interesujący wzór i kolor. Następnie należy wprowadzić wymiary otworów okiennych do konfiguratora celem uzyskania wyceny (koszt obliczany automatycznie na podstawie m² powierzchni) i kliknąć ZAMÓW.

Okiennice wykonujemy z desek z drewna sosnowego. Wybieramy ten rodzaj drewna ze względu na jego fakturę i piękne wybarwianie się pod wpływem bejc.

Nasze okiennice są barwione bejcami do drewna sosnowego.

Okiennice są zabezpieczone bejcą oraz impregnatem przed działaniem wilgoci i czynników atmosferycznych. Zamontowane na zewnątrz z biegiem czasu pięknie się utleniają, nie zmieniając przy tym swojego kształtu i fasonu.

Czas oczekiwania uzależniony jest od ilości oczekujących zamówień, staramy się, żeby wynosił do 8 tygodni.

Okiennice są dostępne w 10 pięknych kolorach i 14 różnych wzorach (dokładnie takich samych jak drzwi BARNDOOR). Można je zobaczyć na naszej stronie w konfiguratorze.

Jak najbardziej nasze okiennice sprawdzają się przy wszystkich rodzajach okien, doskonale komponują się z drewnianą ramą okienną oraz świetnie osłaniają okna plastikowe nadając im niezwykły charakter.