FAQ - ogólne

Jakie są koszty i sposoby dostawy?

Wszystkie zamówienia realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wysyłkę realizujemy na terenie POLSKI oraz do krajów UNII EUROPEJSKIEJ. Szczegóły w zakładce DOSTAWA.

Czas realizacji Zamówienia wynosi nie więcej niż 6 tygodni licząc od dnia otrzymania przez Sophie Homestyle zapłaty. W przypadku zamówienia kilku produktów termin ten może być dłuższy niż 6 tygodni i zostaje ustalony indywidualnie do zamówienia.

W zależności od ewentualnych indywidualnych ustaleń stron, czas realizacji Zamówienia może ulec wydłużeniu lub skróceniu.

W celu zamówienia drzwi lub okiennic należy: zmierzyć światło (otwór w ścianie, na którym mają zostać zamontowane ). Muszą być o 10 cm wyższe i szersze niż światło, np. jeśli mamy otwór o wymiarach: 80 cm szerokości na 200 cm wysokości, to powinniśmy zamówić drzwi/okiennice o wymiarach: 90 cm szerokości x 210 cm wysokości. Jeżeli otwór jest wysoki i nad nim mamy blisko sufit, to należy zamówić drzwi przysufitowe (prowadnica montowana jest do sufitu, a same drzwi są wysokie). Po ustaleniu wymiarów na naszej stronie za pomocą konfiguratora należy wybrać interesujący Państwa kolor i wzór oraz wprowadzić wymiary dzięki czemu zostanie obliczona cena zamówienia (dodatkowo do poniesienia będą koszty wysyłki). Teraz pozostaje tylko opłacić zamówienie i czekać na dostawę.

W celu zamówienia konstrukcji metaloplastycznej należy wypełnić formularz zamówienia indywidualnego – skontaktujemy się z Państwem tak szybko jak to możliwe i podamy wycenę oraz szczegóły realizacji.

W przypadku pomyłki podczas zakupu przez kreator na www (wybranie innego wzoru lub koloru) należy bezzwłocznie skontaktować się z firmą Sophie Homestyle i dokonać zmiany na wybrany przez klienta wzór lub kolor. Klient zgłaszając taką sytuację zbyt późno tj. w trakcie produkcji będzie musiał pokryć dodatkowe koszty związane ze zmianą zamówienia.

Towary sprzedawane przez Sophie Homestyle, w tym w szczególności drzwi, stanowią rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji Klienta oraz służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb w rozumieniu art. 38 pkt 3 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827). Są one rzeczami niepowtarzalnymi, wyprodukowanymi według indywidualnych życzeń i wytycznych Klienta, niebędącymi przedmiotem masowego obrotu. W związku z tym Klientowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy (zwrotu), której przedmiotem są powyższe Towary bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Klient ma prawo do pisemnego złożenia reklamacji jeśli otrzyma produkt z faktyczną wadą.

Reklamację należy złożyć mailowo na adres: office@sophiehomestyle lub pisemnie na adres: u. Ks. Jana Sitnika 3/22 01-410 Warszawa.
Reklamacja musi zawierać: imię, nazwisko, datę nabycia, nr zamówienia, opis reklamowanej usterki. Jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie firma Sophie Homestyle usunie usterkę w wyznaczonym terminie.

FAQ - Barndoor: drzwi przesuwne & bezfutrynowe

Drzwi przesuwne mają szeroki zakres zastosowania – przede wszystkim stanowią przegrodę oddzielającą dwa pomieszczenia. Mogą być montowane w pomieszczeniach reprezentacyjnych, w łazienkach, kawalerkach z osobną sypialnią, kuchni gdzie wydzielamy pom. gospodarcze/ spiżarnię.  Przed wojną, w lepszych domach i mieszkaniach, takie drzwi, często czteroskrzydłowe, rozdzielały duży salon od biblioteki czy gabinetu. Dziś, chętnie projektujemy tego typu rozwiązania do mieszkań w stylu eklektycznym, domów o sielskim klimacie country. Mogą one przyjąć również nowoczesną formę do współczesnych, minimalistycznych wnętrz. Wszystko co nas ogranicza, to tylko wyobraźnia. Jeśli stawiają Państwo na rozwiązania nietuzinkowe i efektowne, te drzwi jak najbardziej będą pasowały do Waszych wnętrz!

Drzwi przesuwne pasują wszędzie tam, gdzie ogranicza nas przestrzeń, tzn. drzwi uchylne zajmują miejsce. Nie zabierają miejsca podczas otwierania, są więc pod względem wykorzystania powierzchni mieszkalnej rozwiązaniem bardzo korzystnym. Często w niewielkiej kawalerce wykorzystuje się je do łazienki lub sypialni. W kuchni, jako drzwi do spiżarni. W domu, jako reprezentacyjne drzwi z salonu do gabinetu, itd.

Co muszę zrobić, żeby zamówić drzwi?

W celu zamówienia drzwi należy: zmierzyć światło (otwór w ścianie, na którym mają zostać zamontowane drzwi) – drzwi muszą być o 10 cm wyższe i szersze niż światło, np. jeśli mamy otwór o wymiarach: 80 cm szerokości na 200 cm wysokości, to powinniśmy zamówić drzwi o wymiarach: 90 cm szerokości x 210 cm wysokości. Jeżeli otwór jest wysoki i nad nim mamy blisko sufit, to należy zamówić drzwi przysufitowe (prowadnica montowana jest do sufitu, a same drzwi są wysokie). Po ustaleniu wymiarów drzwi na naszej stronie za pomocą konfiguratora należy wybrać interesujący Państwa kolor i wzór, następnie wybrać przesyłkę i gotowe. Teraz pozostaje tylko opłacić zamówienie i czekać na wymarzone drzwi.

Drzwi wykonane są z drewna sosnowego. Sosna to niesamowity rodzaj drewna, który po pomalowaniu bejcą zachowuje drzewny charakter, pięknie się wybarwia i pozwala podkreślić swoje usłojenie. Niesamowity zapach drewna sosnowego to dodatkowy atut, który sprawia, że stawiamy na ten wyjątkowy materiał. Sosna jest wytrzymała i doskonale sprawdza się w przypadku drzwi barndoor.

Standardowe drzwi mają grubość 4 cm. Nasze drzwi są masywne i solidne, dzięki temu dobrze wytłumiają i osłaniają oddzielane nimi pomieszczenia.

Drzwi występują w 14 niezwykłych wzorach i 10 kolorach. Można je zobaczyć w konfiguratorze na naszej stronie.

Standardowe drzwi z naszych linii barwione są bejcami w różnych kolorach, na razie posiadamy linię Basic składającą się aż z 10 soczystych barw, które nadają drzwiom piękny kolor pozostawiając widoczną strukturę drewna, taki efekt kochamy. Oczywiście możecie Państwo wybrać inny kolor drzwi i farbę, wykonamy każde zamówienie, ale zamówienia indywidualne są wyceniane jednostkowo, nie ma stałej ustalonej ceny za taką usługę, zależy ona od rodzaju i koloru wybranej farby.

Zamówienie drzwi w kolorze innym niż te proponowane w naszym konfiguratorze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak najbardziej wykonujemy takie zlecenia, ale są one wyceniane indywidualnie w zależności od rodzaju i koloru wybranej farby – skorzystaj z formularza zamówienia indywidualnego w zakładce BARNDOOR.

Klamka zarówno jak i cały zestaw okuć wykonana jest z metalu, który malujemy lakierem w kolorze czarny mat. Klamki wykonujemy ręcznie i każda klamka do każdych drzwi zarówno jak i komplet okuć wykonywane są ręcznie dla danego klienta. Sprawia to, że każde drzwi są niepowtarzalne i czuć w nich rękodzieło.

Drzwi barndoor mogą być zamykane na zamek, ale taką usługę klient wykonuje indywidualnie, nasze drzwi sprzedajemy jedynie z kompletem okuć bez zamków. W celach estetycznych radzimy nie montować zamka do drzwi barndoor żeby nie straciły swojego niepowtarzalnego klimatu. Jeśli potrzebują Państwo, żeby były zamykane to polecamy łańcuszek do drzwi lub skobel, wówczas drzwi zachowają swój stodolny charakter.

Nasze drzwi mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się jako drzwi łazienkowe i często takie wykonujemy. Wykonane są z sezonowanych desek pokrytych bejcą oraz lakierem, także taka ilość wilgoci jaka znajduje się w łazience nie jest im straszna.

Drzwi typu barndoor zawieszone są na systemie szynowym. Pomiędzy ścianą a skrzydłem drzwiowym pozostaje 17 – 18 mm szczeliny, która jest konieczna aby system rolek mógł swobodnie przenosić ciężar drzwi. Niweluje to konieczność stosowania kratek wentylacyjnych/ podcięć przy drzwiach do łazienek, pom. Gospodarczych czy innych pomieszczeń gdzie nie ma wentylacji a jest konieczna. Porównanie tego typu drzwi do stodoły jest trochę na wyrost ponieważ, tam system jest bardziej prymitywny i mniej dokładny. Skrzydło typu barndoor pod względem konstrukcji przypomina tego typu rozwiązanie (ułożenie desek pionowych połączonych poziomymi i krzyżowymi deskami) jednak wykonane jest z suchego i wysokiej jakości drewna, gdzie deski połączone są ze sobą na zacięcia ciesielskie a nie ułożone obok sobie (stodoła). Wszystko dokładnie zaimpregnowane i polakierowane. Należy pamiętać, że nie są one jednak tak szczelne jak drzwi uchylne z kompletem uszczelek. Produkowane przez nas drzwi nie posiadają uszczelek, ponieważ nie posiadają również ościeżnicy. Są one przegrodą ruchomą oddzielającą pomieszczenia wewnątrz pomieszczeń.

Słyszymy różne komentarze dotyczące dobrej akustyki w drzwiach drewnianych. Argumentem przemawiającym na niekorzyść drzwi barndoor miałaby być izolacyjność akustyczna. Jednak analizując współczesne drzwi rozwieralne, również nie są pod tym względem lepsze biorąc pod uwagę materiał z jakiego są wykonane – ramiak drewniany lub w większości przypadków płytę mdf + wypełnienie z plastra miodu… Nasze drzwi wykonywane są z wysokiej klasy drewna, łączonej na zacięcia ciesielskie o łącznej grubości 4 cm.  Izolacyjność akustyczna drzwi wewnątrz pomieszczeń zakończyła się wraz z momentem pojawienia  szczelnych okien i brakiem obowiązku wykonywania kratek wentylacyjnych każdego pomieszczenia. Obecnie dla poprawnej wentylacji domu stosuje się swobodny przepływ, także wtedy gdy drzwi są zamknięte, powietrza pomiędzy pomieszczeniami „czystymi” (pokój dzienny, sypialnie) i „brudnymi/ mokrymi” (kuchnia, spiżarnia, łazienki, garderoby, kotłownia).  Nie ma znaczenia, czy w domu jest wentylacja naturalna, czy mechaniczna. Z wyżej wymienionych powodów nie robi się obecnie progów w drzwiach, a ich skrzydło powinno być podcięte (żeby pomiędzy nimi a podłogą była szczelina o wysokości przekraczającej 1 cm).  W takich warunkach trudno oczekiwać, że drzwi tradycyjne z ościeżnicą jak i produkowane przez nas będą izolować od dźwięków z innych pomieszczeń. Dziś zmieniła się funkcja drzwi wewnętrznych – ogranicza się wyłącznie do izolacji wzrokowej i fizycznej. Dlatego drzwi barndoor – zarówno przesuwne jak i uchylne – będą dobrze spełniały swoją funkcję przegrody.

Mamy w ofercie 2 rodzaje systemów. Dalsza treść do wprowadzenia.

Drzwi są tak zaprojektowane, że mimo swojej wagi otwierają się i zamykają z łatwością, z powodzeniem mogą być montowane w pokoju dziecięcym, każde dziecko poradzi sobie z ich otwieraniem i zamykaniem.

Nie ma specjalnych zaleceń co do czyszczenia drzwi. Można je traktować tak samo jak meble drewniane, przecierać z kurzu ścierką z płynem do pielęgnacji drewna, ale nie jest to konieczne a najlepiej samą suchą szmatką. Można też myć je zwilżoną wodą ściereczką. Drzwi są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Bejcowane i lakierowane drewno jest zabezpieczone na etapie produkcji, nie trzeba niczym specjalnym impregnować go w trakcie użytkowania.

Samodzielny montaż jest bardzo prosty, TUTAJ można pobrać instrukcję montażu drzwi przesuwnych. Ujmując montaż w kilku słowach polega on na: przykręceniu deski drewnianej (wysyłamy ją razem z drzwiami) do ściany, przykręceniu do niej prowadnicy, która posiada nawiercone otwory, następnie nałożenie na prowadnicę drzwi z przykręconymi kółkami. Montaż drzwi bez futrynowych jest równie prosty. Należy zamontować drewnianą deskę (dostarczamy ją wraz z drzwiami i kompletem okuć) na jednej z krawędzi światła. Do przykręconej deski montujemy zawiasy, na których umieścimy drzwi.

Montaż naszych drzwi to przy spokojnym tempie pracy maksymalnie 2 godziny.

Narzędzia potrzebne do montażu to: wiertarka, śrubokręt, kołki rozporowe, wkręty, poziomica, czasem dwustronna taśma klejąca lub klej (w przypadku, jeśli podłoga jest bardzo twarda, np. gres to wówczas dolny prowadnik najlepiej jest przykleić do podłoża)

Należy pamiętać, aby oprócz obmiaru drzwi w karcie produktu wpisać także szerokość listew przypodłogowych – istniejących lub tych, które planujemy zakupić i zamontować. Szerokość maksymalną drzwi na jaką możemy odchylić je od ściany to 20 mm (zazwyczaj jest to 14-18 mm). W takim przypadku listwy przypodłogowe nie mogą mieć więcej niż 18 mm. Możemy przesunąć prowadnik o 2-4 mm aby odchylić skrzydło i było wciąż funkcjonalne – pozostawiamy lekki zakres regulacji. Jeśli planujemy listwy o grubości większej niż 18 mm należy omówić z nami inny rodzaj prowadnic – ale to na etapie zamawiania produktu, nie po jego montażu. Na pewno znajdziemy rozwiązanie które będzie satysfakcjonujące dla naszych klientów.

Czas oczekiwania na drzwi wynosi do 4 tygodni, znacznie szybciej możemy stać się ich właścicielami, gdy szybciej zdecydujemy się na zakup. Istotna przy czasie oczekiwania jest kolejność zamówień, oczekiwanie na drzwi zależy od aktualnego obłożenia zamówieniami.

Drzwi ważą ok 30 kg. Waga drzwi jest potwierdzeniem na ich jakość oraz wyjątkowość. Drzwi są wykonane w 100 % z litego drewna. Wyselekcjonowane do ich wykonania deski są grube i porządne, dlatego drzwi nie są lekkie.

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia dla którego chcemy zastosować drzwi typu barndoor warto zastanowić się jaki otwór chcemy. Typowy otwór w świetle np. dla łazienki to 80 cm aby przejście spełniało swoją funkcję. Dla łazienki przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych taki otwór w świetle to już 90 cm. Funkcjonalne wejście do pokoju to również 90 cm w świetle ościeża

Nasze drzwi nie potrzebują dodatkowych ościeżnic, stąd otwór pod drzwi jest również otworem w świetle ościeżnicy – ponieważ ościeżnicę stanowi sam mur w którym jest otwór. Nie jest on wykańczany dodatkową opaską, jego obróbka pozostaje w geście Inwestora. Zazwyczaj tego rodzaju otwór jest wykończony jak ściany wokoło. W przypadku łazienki można położyć tam flizy jak na innych ścianach a w pokoju wykończyć jak inne ściany pomieszczenia.

Sposoby doboru drzwi barndoor są różne. Warto zastanowić się czy mamy odpowiednio przygotowaną ścianę pod tego rodzaju system, który oparty będzie na ścianie lub suficie.

Aby móc zamontować drzwi przesuwne należy przygotować odpowiednią ścianę, która będzie w stanie udźwignąć ciężar ok. 100 kg – ściana z pustaków, cegły, bloczków i innych elementów ceramicznych co najmniej 8 cm grubości.

Jeśli chcemy podwiesić te drzwi na ścianie w zabudowie lekkiej – z płyt OSB, płyt gipsowo- kartonowych, itp. Należy zastosować odpowiednie wzmocnienia wewnątrz ściany, które pozwolą na utrzymanie systemu poprzez przykładowo wstawienie dodatkowo grubych płyt OSB w osi mocowania prowadnicy na jej długość i szerokość z odpowiednim zapasem +5, 10 cm i o odpowiedniej grubości co najmniej 4 cm.

Ta sama sytuacja ma miejsce jeżeli chcemy przymocować prowadnicę do sufitu podwieszanego – należy zastosować odpowiednie jego wzmocnienie lub inną konstrukcję, która pozwoli na przeniesienie ciężaru drzwi z całym systemem. Bez dodatkowych wzmocnień możemy montować takie prowadnice do stropów prefabrykowanych, monolitycznych czy drewnianych z zastosowaniem odpowiednio dobranych kołków i śrub wg przeznaczenia.

FAQ - Metaloplastyka

Drzwi metaloplastyczne to rękodzieło. Nie jest to produkt powstający w fabrykach czy zakładach produkcyjnych zamawianych taśmowo, lecz w małych manufakturach gdzie wszystko produkowane jest ręcznie. Oferujemy Państwu szeroki wybór drzwi i przegród industrialnych wykonanych ze stali, drewna i szkła charakteryzujący się solidnością, trwałością i oryginalnością.

Aby zrozumieć jak skonstruowane są tego rodzaju drzwi oraz dlaczego takim sposobem są produkowane – należy sięgnąć do historii  stylu industrialnego, który zapoczątkowany został w 1950 roku w Nowym Jorku. Związany był z recesją i bankructwem wielu firm, fabryk i banków co skutkowało potrzebą zagospodarowania starych i opuszczonych budynków pofabrycznych. Artyści a także inni mieszkańcy tego miasta zaczęli organizować tam nowe życie – pracownie, miejsca spotkań, galerie. Powstawały unikatowe rzeczy ze surowych materiałów: betonu, stali oraz szkła,  bazujące na trzech wartościach: trwałości, unikatowości oraz oryginalności. Dziś, po ponad 70 latach podziwiamy te wartości i wracamy rozwiązaniami do stylu industrialnego. Projektujemy dla Państwa drzwi i zabudowy metaloplastyczne wykonane ze szkła i stali nawiązujące klimatem do starych fabryk, warsztatów artystycznych i loftowych wnętrz – będących teraz synonimem luksusu i ekskluzywności. Zastosowanie tego rodzaju przegród podnosi standard wykończenia przestrzeni oraz jego jakość. Wnętrze, na przekór nawiązując do dawnych lat, staje się bardzo nowoczesne.

Głównym materiałem wykorzystywanym na pocz. XX wieku do budowy fabryk była stal, cegła, beton oraz szkło. Jeszcze dziś znajdziemy w wielu miejscach świadków minionej epoki. Nowoprojektowane skrzydła drzwiowe nawiązują formą, materiałem oraz stylem do industrializmu. Proponujemy Państwu drzwi w stylu industrialnym, loftowym, minimalistycznym i rustykalnym. Głównym budulcem jest stal – synonim trwałości, użyteczności i dużych możliwości. W swoich rozwiązaniach odnosimy się do tradycyjnej, industrialnej estetyki poprzez ręczne spawanie stalowej ramy z odpowiednimi podziałami. Docięte profile stalowe są spawane, a później miejsca spawu – szlifowane, aby uzyskać gładką i zwartą powierzchnię ramiaka. Elementy trzymające szybę od strony lica drzwi są dospawane do ramiaka na pojedyncze spawy (zwykle nie jest to spaw przez długość pola), po zaszkleniu i zasilikonowaniu każdego pola dokładana jest ramka od strony wewnętrznej mocowana na wkręty.

Należy pamiętać, że do produkcji tego rodzaju drzwi i zabudowy używa się profili stalowych zimnogiętych, które mają szerokie zastosowanie w budownictwie (kształtowniki stalowe nadają się znakomicie do budowy hal produkcyjnych i magazynów) a ich głównym sposobem łączenia  jest spawanie. Ten rodzaj stali ma określone właściwości, które sprawiają że gotowy produkt nie ma powierzchni idealnie gładkiej. Stal jest trudna w obróbce, ciężko ją formować. Trzeba nie lada doświadczenia, aby powstały z niej piękne i dopracowane elementy.  Obróbka stali powoduje, że na gotowym produkcie będziemy widzieć oznaki pracy ręcznej (w postaci szlifów, przetarć, niedoszlifowanych spawów), łączenia poszczególnych elementów są spawane (a więc widoczne) – nie jest to gotowy odlew, czy forma. Robimy wszystko aby gotowy produkt był w 100% dopracowany – nie ma miejsca na powielanie. Każdy element jest osobno docinany i wyginany. Każda jedna para drzwi staje się przez to unikalna. Niezależnie od stylu jaki wybierzemy do naszych drzwi, każdy produkt tworzony jest z ogromną pieczołowitością. Cechuje je trwałość i niezawodność, dzięki której posłużą przez lata zachowując nienaganny wygląd i spełniając swoją funkcję bez zarzutu.

Stal jest surowa, nawet po obróbce ta cecha pozostaje niezmienna.

Z czego wykonane są drzwi?

Nasze drzwi wykonane są z metalowych profili i kątowników, które malujemy lakierem. Przeważnie wybieramy lakier czarny mat utrzymując konstrukcje w klimacie loftowym, ale zachęcamy do wyboru innych kolorów z palety RAL.

O dostępnych rodzajach szkła i ich właściwościach możesz wszystko przeczytać TUTAJ

Zachęcamy również do pobrania pliku PDF z wzornikiem szkła.

Szyba jest grubości 4 mm (taka sama jest szyba w oknach plastikowych) Jeśli chodzi o wysokość i szerokość szyby, to wynika ona z wybranej przez klienta konstrukcji. Szyba może być kwadratowa lub prostokątna, większa lub mniejsza, wszystko wg. upodobań klienta.

Szyba 4 mm montowana standardowo jest szybą optymalną, dokładnie taką samą szybę stosuje się w oknach plastikowych, dlatego nie ma potrzeby zamawiania szyby hartowanej lub bezpiecznej, co wiąże się z wyższym kosztem za konstrukcję. Szyby standardowe montujemy w domach, gdzie są dzieci w różnym wieku i nie jest to niebezpieczne. Prawdopodobieństwo zbicia takiej szyby jest takie samo jak zbicie szyby w oknie. Oczywiście możemy na życzenie klienta zamontować szybę bezpieczną klejoną (taka jak w szybach samochodowych)

Przeważnie wykonujemy konstrukcje w kolorze czarny mat, ale istnieje możliwość polakierowania konstrukcji na każdy dowolny kolor lakieru. Wszystko wg. gustu i upodobań klienta.

TAK, nasze konstrukcje w kolorach z palety RAL malowane są proszkowo. Malowanie ręcznie stosujemy jedynie w przypadku złocenia i srebrzenia metaloplastyki, ponieważ zależy nam na pokazywaniu rękodzieła w naszych produktach.

Nie wykonujemy konstrukcji ze stali nierdzewnej

Konstrukcje są odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i jak najbardziej nadają się do stosowania na zewnątrz  – są wspaniałym elementem na taras i do ogrodu.

Konstrukcja nie wymaga specjalnego traktowania – czyścimy ją np mokrą gąbką, a przeszklenia ręcznikiem papierowym i płynem do mycia szyb.

Waga konstrukcji zależy od jej rozmiaru. Konstrukcje są bardzo solidne, 4 mm szyba i metal nadają wagi. Drzwi są bardzo porządne i wygodne w użytkowaniu.

Tak, można zamówić konstrukcję metaloplastyczną z samodzielnym montażem. Jest on bardzo prosty. TUTAJ można pobrać instrukcję montażu wraz ze zdjęciami na przykładzie wiatrołapu.

FAQ - Barndoor: okiennice

Co muszę zrobić, żeby zamówić okiennice?

W celu zamówienia okiennic należy wymierzyć wszystkie okna w domu, następnie wejść w zakładkę OKIENNICE na naszej stronie internetowej i wybrać interesujący wzór i kolor. Następnie należy wprowadzić wymiary otworów okiennych do konfiguratora celem uzyskania wyceny (koszt obliczany automatycznie na podstawie m² powierzchni) i kliknąć ZAMÓW.

Okiennice wykonujemy z desek z drewna sosnowego. Wybieramy ten rodzaj drewna ze względu na jego fakturę i piękne wybarwianie się pod wpływem bejc.

Nasze okiennice są barwione bejcami do drewna sosnowego.

Okiennice są zabezpieczone bejcą oraz impregnatem przed działaniem wilgoci i czynników atmosferycznych. Zamontowane na zewnątrz z biegiem czasu pięknie się utleniają, nie zmieniając przy tym swojego kształtu i fasonu.

Czas oczekiwania uzależniony jest od ilości oczekujących zamówień, staramy się, żeby wynosił do 8 tygodni.

Okiennice są dostępne w 10 pięknych kolorach i 14 różnych wzorach (dokładnie takich samych jak drzwi BARNDOOR). Można je zobaczyć na naszej stronie w konfiguratorze.

Jak najbardziej nasze okiennice sprawdzają się przy wszystkich rodzajach okien, doskonale komponują się z drewnianą ramą okienną oraz świetnie osłaniają okna plastikowe nadając im niezwykły charakter.