MONTAŻ DRZWI PRZESUWNYCH TYPU BARNDOOR
W skład zestawu wchodzą:
- Rolki z uchwytami
- Prowadnica o długości do 320 cm
- Prowadnik dolny dostosowany do drzwi o grubości do 3,8 cm
Montaż prowadnicy:
- wyznaczyć położenie osi poziomej toru górnego (prowadnicy). Tak by po montażu odległość górnej krawędzi skrzydła od krawędzi drzwi wynosiła 20-23mm, a odległość drzwi od podłogi co najmniej 10mm.
- wyznaczyć położenie otworów i wywiercić otwory w ścianie. Do wiercenia należy użyć odpowiedniego wiertła, przy używaniu elektronarzędzi należy stosować środki ochrony indywidualnej.
- zamontować tor górny za pomocą odpowiednio dobranych kołków (zależnych od materiału z którego wykonana jest ściana) oraz śrub M10x100.
- tor górny montujemy w kolejności: kołek, tulejka dystansowa, płaskownik (tor), śruba.
Montaż skrzydła:
- wyznaczyć położenie otworów montażowych wieszaków systemu. Wywiercić otwory o średnicy co najmniej 10,5 mm.
- zamontować wieszaki systemu przesuwnego za pomocą śrub (długość śrub należy dostosować do grubości drzwi) i zabezpieczyć podkładką i nakrętką kołpakową. Połączenie wykonać w taki sposób by od strony wieszaków znajdowała się nakrętka z podkładką.
- zawiesić drzwi na torze górnym (prowadnicy).
- wypoziomować za pomocą dostarczonego prowadnika dolnego. Można go montować do podłogi za pomocą śrub, taśmy dwustronnej, silikonu. Pełni on funkcję stabilizatora.
MONTAŻ METALOPLASTYKI na przykładzie wiatrołapu:
1. Wpasowanie wiatrołapu do światła w murze gdzie ma zostać zamontowany. Do stabilizowania używamy drewnianych podkładek.
2. Nawiercenie otworów w murze. Nasza konstrukcja ma wywiercone otwory i przez nie wiercimy otwory w murze.
3. Otwory wiercimy 1 do 1 tyle ile otworów w konstrukcji tyle otworów w murze. W wywiercone otwory będą wkręcane wkręty z kołkami rozporowymi.
4. Wkręcenie wkrętów z kołkami w wywiercone otwory. Możemy wyjąć podkładki drewniane, które pełniły funkcję stabilizującą.
5. Uzupełnienie przestrzeni pomiędzy ścianą a drzwiami za pomocą pianki montażowej.
6. Jeśli mamy szczelinę między konstrukcją metalową, a podłogą to uzupełniamy ją silikonem. Konstrukcję wypełnioną pianką i silikonem pozostawiamy do wyschnięcia na 24 h.
06
Jeśli zamawiają Państwo produkt i montują go samodzielnie to krok 6 jest ostatnim krokiem. Jeśli zakup był wraz z usługą naszego montażu to szyby wklejamy dopiero u klienta na miejscu na silikon.