Zapraszamy do przeczytania art. w, którego tle jest nasza realizacja metaloplastyczna

Na portalu LECHART ukazał się artykuł o nowej kolekcji - Historia naszej kolekcji Silk Road Chinoiserie. Zapraszamy do lektury.

Nietypowe początki kolekcji Chinoiserie.

Nasza kolekcja Chinoiserie powstała w sposób nietypowy. Zrodziła się bowiem w równie nietypowej sytuacji, która spowodowała, że mogliśmy stworzyć  całą kolekcję tapet, która jeszcze zanim powstała, miała już swoje przeznaczenie we wnętrzu. W chwili, kiedy rozpoczęliśmy prace nad kolekcją wiosna-lato 2021, mieliśmy w planach tapety nawiązujące do sztuki Dalekiego Wschodu, przed oczami budowały nam się kwiaty kwitnącej wiśni, konary drzew bonsai, pociągnięcia pędzla, które raz przypominają formy abstrakcyjne, by za chwilę jawić się jako liście, wzgórza i wodne ptactwo. Nasze dość powolne rozmyślania, które wciąż były tylko rozmyślaniami, przerwało zapytanie zdolnej projektantki wnętrz – Pauliny Maślak. Zadzwoniła do naszego biura z zapytaniem, czy mamy w planach „coś japońskiego”. Zbieg okoliczności? Przyciąganie? Przeznaczenie?

Jakkolwiek nie nazwać początków tej współpracy, przyniosła nam dużo radości, motywacji i satysfakcji

Od początku wiedzieliśmy, że powstanie coś pięknego.

Japoński motyw przewodni we wnętrzu.

Zaczęliśmy więc tworzyć, po części z potrzeby serca i marzeń o kolekcji w stylu Chinoiserie. Z drugiej strony wiedząc, że wzory, kiedy tylko zostaną ukończone, od razu, znajdą miejsce/projekt, w którym będą mogły rozkwitnąć w pełni.

Tworzyliśmy więc ze spokojem, który pozwolił naszym projektantom wykonać wiele rysunkowych prób. Mieliśmy czas i przestrzeń do eksperymentów, w twórczej atmosferze.

Stworzyliśmy wiele wersji kolorystycznych, z których wybrana została ta królewska, w kolorze złota i brązu. Poza złotym odcieniem, przygotowaliśmy wersje w odcieniach ciepłej miedzi, granatu i butelkowej zieleni… jak się okazało, inwestorzy byli odważnymi ludźmi, którzy nie bali się zaskakujących kolorów.

Czysty, morski turkus i… jabłkowa zieleń!

Sami nie wierzyliśmy, że to się uda ale po wydrukowaniu pierwszych prób koloru wiedzieliśmy, że te kolory z kwiatowym wzorem stworzą bajkowe połączenie.

Tak powstały trzy tapety o motywie orientalnym, w trzech zupełnie różnych odcieniach, które sprawiły, że każda z sypialni w tym trio, ma inny charakter, jednocześnie stanowiąc spójną całość z pozostałymi.

Materiałem, na którym zostały nadrukowane tapety do tego wnętrza, były tapety tekstylne od naszego francuskiego producenta. Materiał PREMIUM, który jest całkowicie ekologiczny (jest tkaniną) nie wydziela szkodliwych oparów, a jego struktura daje subtelny i elegancki efekt. W połączeniu z nietoksycznym, bezwonnym drukiem stanowi idealny element dekoracji do sypialni.

Materiał, który został zastosowany dla wzorów Chinoiserie, ma jeszcze jedną, niezwykłą zaletę – perłowy efekt materiału, pięknie odbijający promienie słońca. Tapeta mieni się niczym jedwab dodając wnętrzu luksusowego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tej wyjątkowej realizacji oraz zapoznania się z kolekcją Chinoiserie.

Projekt tapet: LeChart (Jaromira Seroka-Lech oraz Katarzyna Lech)

Projekt wnętrz: Paulina Maślak (paulinamaslak.com)